Jak na správný výběr sukně

Jak na správný výběr sukně

Při výběru ideální sukně se vyplatí znát, jaký máte typ postavy

Stylová sukně je oděním, které nechybí v žádném dámském šatníku. Ano, jedná se spíše o oblečení do teplého počasí, ale v kombinaci s hodícími se punčochami a vyššími botami budete stylová klidně i na podzim. Volit můžete různé typy sukní, od těch úplně kraťoučkých, zvaných mini, až po sukně skoro po kotníky, ale vždy se vyplatí znát svůj typ postavy, abyste v nové sukni nevypadala nepatřičně.

Jablko

Prvním ze známých typů dámské postavy je jablko. Zde je vhodné odvést pozornost od širšího středu těla a použít sukni, která končí v oblasti kolen. Ne právě vhodné jsou sukně s řasením, volány či s příliš velkými kapsami, co by mohly ještě více zvýraznit bříško.

Hruška

Můžeme zůstat u ovoce, typ postavy hruška zná nejedna dáma a i zde se jedná spíše o nelichotivé proporce, co mohou dámám způsobit nejeden splín. Pokud chcete dosáhnout skvělého vzhledu v sukni, zvolte si spíše sukýnku volnější, příkladem je například sukně typu A, a nejlépe tmavší barvu, která dokáže nějaká ta kila navíc skrýt. I zde platí, že čím méně různých dekorativních prvků, tím lépe.

Boubelky

Dámy s poněkud plnějšími tvary ještě nemusí zoufat, i ony mohou nosit stylové sukýnky. Ideálem je zvolení sukně z lehkého materiálu, nikoliv těsné, pochopitelně také v tmavších barvách. Pro dosažení lepšího efektu můžete využít stahovací spodní prádlo.

Chlapecké tvary

Žena s chlapeckou postavou možná nebude řešit nadváhu, za to ale bude hodně pohlížet na ne vždy sexy křivky. S pomocí správně zvolené sukně ale můžete dosáhnout takového efektu, který zvýrazní vaši ženskost, v podstatě hovoříme o opaku kypřejších tvarů.

Velmi drobná postava

Pokud nedosahujete právě vysokého vzrůstu, s pomocí sukně můžete navodit dojem, že jste vyšší. K takovému účelu využijte spíše užší střihy, které dokážou postavu jakoby protáhnout. Pro tento typ postavy se výborně hodí minisukně, ale také střední sukně známé jako „midi“, nejlépe s prodlouženým pasem.

Posted on 2018-06-26 Červen 2018 560
Předchozí
Následující