Jak vybrat psí obleček

Jak vybrat psí obleček

Psí oblečky slouží obecně k ochraně vůči nepříjemnému klimatu, nemusí se zdaleka jednat jen o zimu, a nemůžeme opomenout ani faktor stylovosti. Ano, stále více se klade důraz na stylové provedení oblečku pro psy, kdy chovatelé často nekonečně vybírají, než se jim podaří najít to nejlepší. A optimem je v tomto případě volba psího outfitu, korespondujícího s tím lidským. Podle jakých kritérií tedy vybírat oblečky pro psy? 

Pro správnou roční dobu

Vyberte svému pejskovi takový obleček, co se bude dokonale hodit pro aktuální roční dobu. Tak například zimní a podzimní oblečky mají nejen krásně hřát, ale také chránit proti vlhkosti. Jarní oblek pro psa, to bývá většinou pláštěnka, sloužící jednoduše k ochraně proti dešti či umázání blátem. A co v létě? Nebude Vašemu miláčkovi v oblečku horko? I některá psí plemene musí být chráněna proti slunečnímu záření, zejména ta s krátkou a řídkou srstí, příkladem budiž mexický naháč.

Základní typy psích oblečků

Je pochopitelné, že oblečky pro psy nejsou fádní kategorií, která zahrnuje jednotné oblečení. Naopak, nabídka současných výrobců a prodejců se stále zvyšuje a je mnohem pestřejší, než tomu bylo v minulosti. Pro svého mazlíka tak budete moci vybrat vestičku, kalhoty, bundičku, triko, svetřík, pláštěnku i kombinézu.

Ochranná funkce

Posuzujte také to, jaké ochranné vlastnosti dokáže daný model obleku pro psy zajistit, neboť i zdraví našich čtyřnohých miláčků je důležité.

Materiály

Nyní zvláště zbystřete, protože závěrem se budeme věnovat kategorii z nejdůležitějších, a sice materiálům. Tak za prvé je dobré si uvědomit, že obleček pro psa bude podrobován těžkým zkouškám jmény kaluže, déšť, bláto a jiná špína. To znamená nutnost častého praní či alespoň omývání, proto si většina zkušených chovatelů volí dobře pratelné materiály. Ne právě jsou vhodné umělé podšívky či povrchy, určitě byste měli sáhnout spíše po těch prodyšnějších. A v neposlední řadě pamatujte i na pohodlí Vašeho psa, na to, zda mu nebude daný materiál nepříjemný. Mezi vhodné a vysoce moderní materiály současnosti se řadí:

- softshell

- termotkanina

- šusťák - do deště

- pletenina

- bavlna, len, konopí a jiné přírodní materiály

Posted on 2018-08-13 Červenec 2018 601
Předchozí
Následující