Druhy zavinovaček

Druhy zavinovaček

Zavinovačky se zavazováním na tři mašle bez zdobného volánku - zjednodušená řada zavinovaček se zavazováním. Uvnitř (po rozvázání mašlí) je jednoduché zapínání na suchý zip, stejné jako u rychlozavinovaček. Nabízíme je zde:

Zavinovačky se zavazováním - základní řada zavinovaček se třemi mašlemi, díky nimž lze miminko v zavinovačce dle potřeby stáhnout či povolit. Zavinovačka má horní oblouk zdobený volánem. Pod mašlemi je ještě jednoduché zapínání na suchý zip jako u rychlozavinovaček.

Zavinovačky se zavazováním RETRO - vzorová řada zavinovaček se třemi mašlemi, zdobená krajkou na volánku.  Pod zavazovacími mašlemi je jednoduché zapínání na suchý zip jako u rychlozavinovaček.

Rychlozavinovačky nabízíme zde:

Rychlozavinovačka je praktická pro rychlé zavinutí miminka ve třech pohybech. Není však vhodná pro pevné zavinutí, protože se nedá uvázat a většinou je jen na suchý zip a neplní funkci jistého znehybnění miminka. Nabízíme v rozměru 80cm × 80 cm, která je dostatečně prostorná a můžete pod ní použít i novorozeneckou zavinovačku. Tu maminky často používají v rychlozavinovačce v zimní sezóně

Mušelín: 

Jistě jste si všimli, že se na trhu již dávno objevila bavlněná látka, které se říká „mušelín“. My jsme se do mušelínu přímo zamilovali a použili tuto 100 % bavlněnou látku na oděvy, ale také jako povlaky na péřové zavinovačky. Mušelín je jemně tkaný materiál. Je krásně vzdušný a velmi příjemný na dotek. Přímo vybízí k tomu si jej pohladit nebo si jej obléknout. A když už se jej dotknete, musíte nutně slastně udělat: „Jéééé…!“, případně: „Aaaach…!“. V tu ránu jste v tom až po uši, stejně jako my a nebudete chtít už nikdy jinak. Mušelínový povlak na zavinovačku si budete užívat nejen vy, ale i váš uzlíček štěstí v něm bude nádherně spinkat.

Zavinovačka by měla mít příjemný a funkční materiál

Výběr vhodného materiálu je zejména u miminek a malých dětí důležitý z důvodu větší náchylnosti k alergiím a kožním problémům. Vybírejte vždy dětské zavinovačky, které jsou vyrobené z prodyšného materiálu, schopného absorbovat vlhkost a jsou hypoalergenní.

 • Péřová zavinovačka je velmi nadýchaná, pohodlná a perfektně zahřeje především v zimě. Využijete ji klidně i do kočárku nebo pro převoz miminka z porodnice. Pozor ale, na peří mohou být někteří jedinci alergičtí. Pokud tedy trpí alergiemi někdo v rodině, je lepší vybrat hypoalergenní materiál.
 • Pletená zavinovačka nepatří mezi běžné zpracování, připomíná retro zavinovačky od prababičky, má to však své kouzlo. Je často zkombinovaná s kožíškem a velmi dobře hřeje.
 • Zavinovačka minky má často oboustranné zpracování a kombinuje materiál minky například s bavlnou. Tento materiál připomíná plyš, takže je jemný, hřeje, ale je prodyšný a miminko se v něm nepotí.
 • Bavlněná zavinovačka pro miminko je většinou z velmi kvalitního a stabilního materiálu, který se dobře udržuje. Miminko se v bavlně nebude potit, přehřívat a zároveň nenastydne.
 • Mušelínová zavinovačka má podobné vlastnosti jako ta z bambusu. Jemně zpracovaná látka je lehoučká, miminko nedráždí. V zimě však počítejte s tím, že miminko je dobré v této zavinovačce přikrýt ještě dečkou nebo použít rychlozavinovačku jako svrchní vrstvu pro lepší zahřátí.

Zavinovačka pro miminko může mít pozitivní vliv na jeho vývoj

Jak tedy vypadá nejlepší zavinovačka? Rozhodně by měla být vybavená tichým suchým zipem, klasickým zipem, případně pásky na zavázání a měkkou výplní. Vyrobená by měla být z příjemného materiálu a v designu, který se vám bude líbit. Níže uvedené vlastnosti dětských zavinovaček navíc mají dobrý vliv na správný vývoj miminka, takže si před zakoupením zjistěte, zda jimi vámi vybraný produkt disponuje.

 • Jsou ideální pro zdravý spánek.
 • Pomáhají k regulaci tělesné teploty.
 • Chrání miminko při náhlém probuzení.
 • Prevence SIDS – syndromu náhlého úmrtí novorozence.
 • Běžně se dají prát v pračce na 30 až 40 stupňů.
 • Často mají ergonomické zpracování.
 • Mohou mít oboustranné použití.
 • Mohou mít kyčelní pás a kapsičky na ruce.
 • Některé mají výstupky pro stimulaci senzomotoriky.
Posted on 2022-08-09 Červenec 2022 141
Předchozí
Následující

Žádný produkt

Bez určení Doprava
0 Kč Celkem

Zkontrolovat